Pozew zbiorowy przeciwko Apple dotyczący wad grafiki w modelu 2011 MacBook Pro

W następstwie wniosku z tysiącami podpisów dotyczącego skarg na procesory graficzne, firma Apple została oskarżona w nowym pozwie zbiorowym złożonym w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Północnej Kalifornii za wady systemu i problemy z grafiką mające wpływ na komputery MacBook Pro 2011.

Ambicje NFC firmy Apple wykraczają poza Apple Pay

Firma Apple forsuje NFC (Near Field Communications) w iPhone 6 i 6 Plus dla Apple Pay, ale firma może mieć większe plany dla technologii bezprzewodowych niż płatności mobilne. Raport „The Information” twierdzi, że firma Apple prowadzi rozmowy z dostawcami technologii na temat wykorzystywania NFC przy ochronie dostępu w budynkach oraz systemie płatności w transporcie publicznym.

CVS i Rite Aid oficjalnie rezygnują z Apple Pay w swoich sklepach

W poprzednim tygodniu dużo mówiło się o tym, że sieci aptek CVS i Rite Aid zdecydowały się zrezygnować z terminali płatności zbliżeniowych (NFC) w niektórych ze swoich oddziałów. Kilka dni temu The New York Times poinformował, że obydwie sieci zdecydowały o zaprzestaniu używania Apple Pay we wszystkich swoich sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych.

Historia Apple

Firma została założona przez Steve’a Wozniaka, Steve’a Jobsa oraz Ronalda Wayne’a w 1976 roku i jeszcze tego samego roku zaprezentowała światu swoje pierwsze dzieło – komputer Apple I. Pierwszy produkt nie odniósł sukcesu komercyjnego. Niezrażeni przedsiębiorcy udoskonalili swój produkt i w 1977 roku zaprezentowali model Apple II który był pierwszym komputerem osobistym wyposażonym w kolorowy monitor i stację dyskietek. Rekordowa sprzedaż nowego komputera spowodowała dynamiczny rozwój firmy, która już po kilku latach zatrudniała kilka tysięcy pracowników.