Apple prawdopodobnie zaprzestanie produkcji iPhone 5c w 2015 roku

Apple zamierza zrezygnować z wytwarzania iPhone 5c w przyszłym roku, donosi tajwański Industrial and Commercial Times. Produkcja będzie stopniowo ograniczana w połowie roku, ponieważ dostawcy Apple, czyli Wistron i Foxconn, zamierzają zakończyć wytwarzanie tego urządzenia. Informacja ta potwierdza to, co Ming-Chi Kuo, analityk KGI Securities, zawarł w swoim raporcie, opublikowanym na początku tygodnia. Ming-Chi Kuo stwierdził, że produkcja iPhone 5c i iPhone 4S miałaby się zakończyć się pod koniec 2015 roku po kampanii promocyjnej.

Apple planuje zmodyfikować fabrykę szafirów w Mesa w celu zachowania miejsc pracy

Apple nie zamierza opuścić swojego nieczynnego zakładu wytwarzającego szafiry w Mesa, Arizona, podaje Bloomberg. Firma oświadczyła urzędnikom miejskim, że nadal dąży do zapewnienia miejsc pracy oraz produkcji w Mesie, w następstwie bankructwa po którym setki pracowników GT Advanced zostało zwolnionych.

Oryginalny Apple-1 na aukcji za 600 tys. dolarów

11 grudnia doskonale działający oryginalny komputer osobisty Apple–1 zostanie zlicytowany, podaje Reuters. Ta rzadka maszyna, sprzedawana przez Steve`a Jobsa w garażu rodziców w 1976 za 600 dolarów, jest wyceniana na ponad pół miliona dolarów. Ten szczególny egzemplarz jest jedynym, sprzedanym bezpośrednio przez Jobsa.