New York Times: Apple odrzucił ofertę Sony Pictures aby streamować „Wywiad ze słońcem narodu” („The Interview”) na iTunes.

Jak donosi dziś New York Times, Sony Pictures zwróciło się do Apple w związku z możliwością streamingu mającego się ukazać filmu “Wywiad ze słońcem narodu”. James Franco oraz Seth Rogen (którzy zagrają także w przygotowywanej biografii Steve’a Jobsa) wcielają się w nim w role prowadzącego amerykański talk show i producenta, którzy na zlecenie CIA mają zamordować północnokoreańskiego dyktatora Kim Jong-Una.

Apple kasował utwory ściągnięte przez użytkowników pomiędzy 2007 a 2009r.

Pomiędzy rokiem 2007 a 2009 Apple ukradkiem kasował pliki, które właściciele iPodów ściągali z konkurencyjnych serwisów muzycznych, podaje The Wall Street Journal. Informacja ta wypłynęła na światło dzienne w trakcie procesu wytoczonego Apple, który jest oskarżony o łamanie prawa antymonopolowego poprzez zamknięcie iPodów na iTunes.

Apple Campus 2 i Centrum Fitness powstają w Cupertino

Apple jest właśnie w trakcie budowy „kosmicznego” centrum eventowego w Cupertino. Oprócz głównego budynku, znajdzie się tam również sala przeznaczona dla dziennikarzy oraz centrum fitness, zaprojektowane dla pracowników.

Według pozwolenia na budowę, uzyskanego przez BuildZoom, centrum eventowe o wielkości 120 000 stóp, budowane przez BNBT Builders, ma kosztować Apple 161 milionów dolarów.

Z kolei powstające równolegle centrum fitness dla pracowników to wydatek 74 milionów dolarów.

Drugi ośrodek położony jest w bliskiej odległości od kampusu Infinite Loop w Cupertino. Będzie kosztował Apple łącznie ponad 5 miliardów dolarów. Według najnowszych informacji, zakończono już wylewanie fundamentów pod główny budynek i rozpoczęto budowę struktury budynku. Kampus jest przeznaczony dla 12 000 pracowników. Powinien zostać ukończony pod koniec 2016 roku.

Źródło: macrumors.com