Apple powinno płacić 50% podatku

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

W wywiadzie dla programu radiowego BBC, współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, powiedział, że Apple powinno płacić 50% podatku, podobnie jak wiele innych firm. Stwierdził, że nie podoba mu się podział pomiędzy stawkami podatkowymi dla osób fizycznych i korporacji.

Dzisiaj, mimo że Apple nigdy nie uchylało się od płacenia podatków ani nie stosowało nielegalnych praktyk, firma nie płaci najwyższej stawki podatkowej, używając wielu narzędzi inżynierii podatkowej, aby przekierować swoje zyski, chociażby do Irlandii, gdzie podatki są niższe.

BBC opublikowało również krótki wywiad z Wozniakiem, w którym twierdził, że firmy i osoby prywatne powinny być opodatkowane na różnych zasadach. Dodał również, że Sillicon Valey jest zbyt skupiona na pieniądzach. Wskazał przy tym na inwestorów, którzy zniekształcili wizję firmy, która miała produkować świetne produkty i skierowali ją na przychody oraz dywidendy dla akcjonariuszy.

Kwestia podatków została odłożona na bok, odkąd rząd skupił się bardziej na doprecyzowaniu prawa związanego z szyfrowaniem, co jest wynikiem sporu pomiędzy Apple a FBI. Jak poprzednio, Wozniak powtórzył, że Apple miało prawo odmówić.

Źródło: [1], Zdjęcie: [1]

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Redakcja

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany