Apple przenosi główną brytyjską siedzibę do Battersea

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Apple zamierza przenieść swoja główną siedzibę w Wielkiej Brytanii do elektrowni Battersea, aby przyśpieszyć warty 8 miliardów funtów remont zabytkowego budynku klasy II oraz jako przytyczek dla Londynu po czerwcowym głosowaniu w sprawie Brexitu.

Firma zgodziła się objąć przestrzeń biurową wynoszącą 500 000 stóp, znajdującą się na szóstym piętrze budynku, który służył kiedyś jako centralna kotłownia elektrowni. Apple przeniesie tam swoich 1 400 pracowników ze swoich innych ośmiu biur w Londynie w 2021 roku.

Elektrownia, która została zaprojektowana przez sir Gilesa Gilberta Scotta, stała pusta od 1983 roku, kiedy zakończyła produkcję energii elektrycznej i została wygaszona. Podjęto wiele prób przywrócenia jej, włączając w to przyłączenie budynku do parku tematycznego, jednak nie były one pomyślne.

W 2012 roku zainteresowało się nią konsorcjum z Malezji, które przekształciło budynek w 42-akrową przestrzeń dla biur, sklepów oraz luksusowych domów. Jako część projektu, elektrownia, która jest największą ceglaną budowlą w Europie, zostanie odremontowana, a biura, apartamenty zostaną zbudowane w jej wnętrzu.

Przeniesienie biur Apple jest głównym czynnikiem dla rozwoju projektu i ma zająć niemal 40% powierzchni. Sprzedaż apartamentów początkowo szła dobrze, ale popyt na luksusowe domy w tej dzielnicy spadł, kiedy pojawiły się projekty zabudowania obszaru Nine Elms.

Wynajęcie biur dla Apple jest największą tego typu transakcją w West Endzie od 20 lat. Firma zatrzyma swoją europejską siedzibę w Cork, w której pracuje 4 000 osób, jednak Battersea będzie największym biurem poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Źródło: www.theguardian.com

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Redakcja

1 Komentarze

  1. Mikesays:

    A w Polsce jest jakaś siedziba Apple?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany