CVS i Rite Aid oficjalnie rezygnują z Apple Pay w swoich sklepach

Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0

W poprzednim tygodniu dużo mówiło się o tym, że sieci aptek CVS i Rite Aid zdecydowały się zrezygnować z terminali płatności zbliżeniowych (NFC) w niektórych ze swoich oddziałów. Kilka dni temu The New York Times poinformował, że obydwie sieci zdecydowały o zaprzestaniu używania Apple Pay we wszystkich swoich sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych.

Rzecznik Rite Aid powiedział, że ich firma obecnie nie obsługuje płatności za pomocą Apple Pay oraz, że są w trakcie wprowadzania systemu płatności mobilnych. Apple nie skomentował zachowania obu sieci. Ed McLaughlin z MasterCard stwierdził, że klienci powinni mieć możliwość płacenia w sposób dla nich wygodny i że firma ma nadzieję na powrót tej formy płatności do CVS i Rite Aid.

Mówi się, że to posunięcie jest związane z obecnością obu sieci w Merchant Customer Exchange (MCX), która składa się z takich detalistów, jak: Walmart, Best Buy i Gap. MCX rozwija swój własny system płatności mobilnych, znany jako CurrentC. Według wewnętrznych informacji Rite Aid, będzie on dostępny w przyszłym roku.

Apple Pay zostało wprowadzone na rynek w zeszłym tygodniu i jest dostępne w ponad 200.000 miejsc w Stanach Zjednoczonych. Walgreens, będący konkurencją dla Rite Aid i CVS, jest jednym z największych zwolenników Apple Pay (usługa jest dostępna w ponad 8.000 sklepów tej marki w Stanach Zjednoczonych).

Źródło: MacRumors
Zdjęcie: raymark.com

Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany