Dlaczego warto kupić Mac mini?

Share on Facebook3Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Mac mini to mały komputer stacjonarny firmy Apple i jest to najtańszy Mac którego można kupić. W komplecie nie ma monitora, myszki ani klawiatury. Czy powinieneś go kupować?

Cena

Ceny nowego modelu z 2014 zaczynają się od 2 199zł. Jednak nadal będziesz musiał dokupić monitor, klawiaturę i mysz. Ale jeśli nie będziesz szukał przesadnie drogiego monitora, to pewnie się okaże, że wydając mniej niż 4,000 zł będziesz miał 11 calowego MacBook Air w podstawowej wersji.

macmini

Jest mały i przenośny

To nie laptop, niemniej możesz nosić swojego Mac mini ze sobą. Waż tylko 1.22kg i jego wymiary to tylko 19.7cm na 19.7cm na 3.6cm. Oczywiście to nie uwzględnia monitora, klawiatury i myszki, więc nie będziesz na nim pracował np. przemieszczając się.

mac-mini-2014-gallery4_GEO_PL

Łączność

Możliwości łączności w Mac mini które otrzymasz są dobre, mimo jego małego rozmiaru. Znajdziesz Gigabitowe wejście Ethernetowe, FireWire 800, HDMI, dwa gniazda Thunderbolt, cztery wejścia USB3, gniazdo kart SDXC, wejście audio i wyjście audio.

mac-mini-specs-ports-201410_GEO_PL

Nowy Mac mini rozebrany przez iFixit

Eksperci z iFixit, rozebrali już najnowszego Maca mini na czynniki pierwsze. Skala trudności samodzielnej naprawy komputera przez użytkownika to 6/10 (10 oznacza bardzo łatwo). Warto wspomnieć, że w nowym Mac mini 2014 pamięć RAM oraz procesor są przylutowane na stałe i nie da się ich więc wymienić. Jeśli chcecie zamówić ten sprzęt musicie podjąć decyzję o konfiguracji przed zakupem.

Zdjęcie: iFixit.com
Zdjęcie: iFixit.com
Share on Facebook3Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany