iPhone SE rozebrany

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Rozbiórka iPhone`a SE na części dokonana przez Chipworks potwierdziła, że nowe urządzenie posiada wiele części z kilku poprzednich iPhonów, włączając w to iPhone 5s. iFixit zakończył rozbieranie urządzenia i również wskazał, że nowy smartfon zawiera kilka komponentów, które są wymienne z częściami z 5s.

iFixit wykazuje, że głośnik, obudowa wibrator oraz tacka SIM i obudowa wyświetlacza, na którą składa się LCD, digitizer, przednia kamera, głośnik, czujnik zbliżeniowy, są takie same jak w iPhone 5s.

Według testu iFixit, te części można łatwo zamienić i pracować w formie „podłącz i używaj”.

iPhone SE
iPhone SE

Niewymienialne elementy to płyta główna, tylna kamera, złącze oraz bateria. Bateria iPhone`a SE posiada 1 624 mAh i jest większa od tej z iPhone`a 5s (1 560 mAh). Jednak iFixit zauważa, że bateria z modelu SE posiada inne złącze, dlatego użytkownicy 5s, którzy chcą zamontować większą baterię, mogą się zawieść.

Kamera iPhone`a SE również posiada inne złącze i używa mniej nóżek układu scalonego niż ten w 5s.

Inne różnice to inne złącze, które zostało źle ocenione w teście iFIxit. Guzik włączenia urządzenia posiada nierozpoznany element, pewnie do uziemienia.

iFixit przynało iPhone`owi SE wynik za naprawialność 6 z 10 punktów, przez co jest to najłatwiejszy telefon do zreperowania. Mimo że są podobieństwa między SE i 5s, nadal ciężko jest otworzyć telefon z powodu śrub zabezpieczających obudowę urządzenia.

Źródło: macrumors.com
Zdjęcia: ifixit.com

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany