Kobieta wyrzuca na śmietnik Apple I warty 200 tysięcy dolarów

Share on Facebook2Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Centrum recyklingowe w Bay Area zamierza znaleźć niezidentyfikowaną kobietę, która wyrzuciła model komputera Apple z 1976 roku w kwietniu tego roku. W tym miesiącu sprzedano urządzenie prywatnemu kolekcjonerowi za 200 000 dolarów.

Stanowił on część pierwszej partii komputerów składanych ręcznie przez założycieli Apple Steve`a Jobsa, Steve`a Wozniaka i Rona Wayne`a w pierwszym roku działalności firmy. Kobieta jest poszukiwana, ponieważ zgodnie z zasadami zakładu recyklingowego, zysk musi zostać podzielony pomiędzy centrum i osobę, która dostarczyła przedmiot.

Poszukujemy tej osoby, aby oddać jej 100 000 dolarów – powiedział Victor Gichun w rozmowie z gazetą San Jose Mercury News. – Ona powiedziała, że chciała się po prostu pozbyć go z garażu i kiedy spytałem, czy zająć się podatkiem, powiedziała, że nie chce niczego.

Apple I był pierwszym produktem firmy Apple i w czasach, kiedy go wprowadzono kosztował 666,66 dolarów. Został jedynym z najbardziej poszukiwanych przedmiotów wyprodukowanych w Silicon Valley i obecnie jego wartość wzrosła do 905 000 dolarów za wylicytowany jesienią model.

Apple 1 z 1976 roku
Apple 1 z 1976 roku
Apple 1 z 1976 roku
Apple 1 z 1976 roku

Źródło: appleinsider.com
Zdjęcia: bonhams.com

Share on Facebook2Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany