Nowy iPhone z A9 i Apple Pay na początku 2016 roku

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

4-calowy iPhone będzie zawierał nie tylko procesor A9, ale również NFC, żeby wesprzeć transakcje Apple Pay, twierdzi Ming-Chi Kuo.

Najnowszy produkt Apple będzie przypominał iPhone 5s. Obudowa będzie wykonana z metalu. Jednocześnie będzie zawierać podobny aparat do tego, który znajduje się w obecnie dostępnych modelach. Nowy iPhone będzie rozpowszechniany w krajach wschodzących i przeznaczony dla klientów, którzy liczą się z wydatkami, ale są równocześnie zainteresowani nowymi technologiami.

Specyfikacja zawiera informacje o procesorze A9 oraz nowej technologii Apple Pay. Jak sugeruje Kuo, telefon powinien kosztować około 400-500 dolarów, co przyciągnie klientów poszukujących tańszych iPhone`ów.

Pomimo że telefon będzie wyglądał podobnie do 5s, znajdą się w nim ulepszenia. Kuo oczekuje, że będzie mniejszy i będzie wyposażony wyświetlacz 2.5D, jednak o zmienionym kształcie, podobnie jak w iPhone 6.

Data wypuszczenia na rynek nie jest znana, ale jak sugeruje Kuo, nowy 4-calowy iPhone powinien być dostępny na początku 2016 roku, prawdopodobnie w marcu lub kwietniu.

Dostawa powinna liczyć około 20 milionów sztuk, czyli jakieś 8-9 procent całościowej sprzedaży Apple.

Już miesiąc temu Kuo wyjawił, że nowy iPhone będzie zasilany przez procesor A9. Inni analitycy twierdzą, że zamiast tego, aparat będzie zawierał chip A8, który jest dostępny w iPhone 6. Dodatkowo, chodzą głosy, że nowy iPhone będzie posiadał 3D Touch, podobnie jak iPhone 6s.

Na 2016 rok przewidziano premierę iPhone 7 i iPhone 7 Plus, który ma zawierać 3G RAM oraz procesor A10, większy o 2G od swojego poprzednika.

Źródło: appleinsider.com
Zdjęcie: macworld.co.uk

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany