Super Mario Run pojawia się w App Store na iPhone oraz iPada

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Super Mario Run na iPhone oraz iPada i iPod Touch jest już dostępne w App Store. Stanie się pierwszą grą na tablet oraz smartfona, która będzie nawiązywać do postaci z gier Nintendo. Grę można ją ściągnąć za darmo, jednak do aktywacji 24 plansz potrzeba wydać 10 dolarów.

Gra została zaprojektowana dla jednej osoby. Mario biegnie przed siebie, skacze, kiedy gracze dotykają ekranu, zbiera monety, spada na grzyby, unika przeszkód oraz dobiega do końca planszy za każdym razem zanim skończy mu się czas. I oczywiście, musi uratować księżniczkę Peach przed Bowserem.

Mario automatycznie przeskakuje nad niewielkimi przeszkodami, w tym grzybami, jednak jeśli gracze chcą, aby pokonał on większe bariery, muszą uderzyć w ekran, aby bohater wykonał większy skok. Z racji tego, że każdy poziom jest trudniejszy, gracze są zmuszani do skakania wyżej, przechodzić obok bloków, które kierują Mario w odpowiednim kierunku, itd.

Mario może przeskakiwać mury oraz wykonywać wiele interesujących ruchów, kiedy gracze starają się zdobyć jak najwięcej purpurowych monet. Te z kolei są często umieszczane blisko trudnych do pokonania obszarów, co zmusza do zachowania precyzji.

Wyzwanie zwane Toad Rally (Zjazd Ropuch) pozwala graczom rywalizować z przyjaciółmi i innymi osobami o to, kto z nich osiągnie najwyższy wynik. Muszą zgromadzić monety oraz wykonać odpowiednie ruchy, aby zaimponować jak największej liczbie gapiów – ropuch i w ten sposób wygrać. W tym wyzwaniu nie ma masztu z flagą, dlatego trzeba biec do momentu aż skończy się czas. Ten moduł wymaga posiadania Rally Tickets (Biletów Zjazdu), które można pozyskać na wiele sposobów, na przykład poprzez ukończenie plansz lub zdobycie bonusów w swoim własnym królestwie.

Ze względu na bezpieczeństwo, Super Mario Run wymaga dostępu do internetu. Urządzenia iOS muszą być podłączone do Wi-Fi lub sieci komórkowej podczas gry – jej uruchomienie w samolotach lub metrze jest niemożliwe.

Źródło: macrumors.com

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany