Tim Cook: „Pozwólmy być mi szczerym: Jestem dumny z bycia homoseksualistą”

Share on Facebook9Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Prezes firmy Apple Tim Cook po raz pierwszy publicznie przyznaje się do swojej orientacji seksualnej, mówiąc: „Jestem dumny z bycia homoseksualistą. Bycie homoseksualistą uważam za jeden największych darów od Pana Boga.”

Cook, który zazwyczaj nie upubliczniał informacji na temat swojego życia prywatnego mówi, że jego decyzja o publicznym przyznaniu się do swojej orientacji seksualnej była podjęta aby „przynieść ulgę komukolwiek czującemu się osamotnionym” i aby „zainspirować ludzi do stawiania na swoją jakość.”

Przyznaje, że nie był to łatwy wybór. Prywatność jest nadal dla mnie ważna i chciałbym zachować jej chociaż niewielką ilość. Zrobiłem z firmy Apple pracę mojego życia i będę kontynuował czas mojego czuwania skoncentrowany na byciu najlepszym prezesem jakim mogę być. Moi pracownicy na to zasługują – i nasi klienci, developerzy aplikacji, udziałowcy i dostawcy zasługują również na to. Częścią postępu społecznego jest zrozumienie, że osoba nie jest zdefiniowana tylko przez swoją orientację seksualną, rasę lub płeć. Ja jestem inżynierem, wujkiem, miłośnikiem natury, fiołem fitness, synem Południa, fanatykiem sportowym i wieloma innymi rzeczami. Mam nadzieję, że ludzie uszanują moją chęć skoncentrowania się na rzeczach do których jestem stworzony i pracy która daje mi radość
Tim Cook / Źródło: abcnews.go.com
Tim Cook / Źródło: abcnews.go.com

Urodzony w Alabamie 53 latek opisuje siebie jako „inżyniera, wujka, miłośnika natury, fioła fitness, synem Południa, fanatykiem sportowym, i wieloma innymi rzeczami.” Wstąpił w szeregi firmy Apple w 1998 przechodząc z IBM i tymczasowo przejął prezesurę od Steva Jobs’a w 2009. W 2011 został na stałe mianowany prezesem, sześć tygodni przed przedwczesną śmiercią Jobs’a.

Źródło: CENT, MacRumors
Zdjęcie: [1]

Share on Facebook9Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany